Подарунок мецената

       Меценатство завжди було притаманне українцям. В усі часи знаходилися небайдужі люди, які вкладали власні кошти у заснування нових театрів чи навчальних закладів, у їх подальшу підтримку. А ще вони засновували мистецькі галереї, підтримували талановитих акторів, поетів, художників, будували церкви і собори, богадільні і лікарні.

      Не була осторонь цього і Новгород-Сіверщина. Згадати хоча б родину Судієнків, особливо Михайла Йосиповича, який надавав фінансову підтримку і поету О.С.Пушкіну, і Н-Сіверській і Чернігівській гімназіям, матеріально підтримував бідних гімназистів. Свої кошти вкладав у розвиток Н-Сіверського Художнього театру А.А.Ассінг. Меценатською діяльністю відзначалися роди-ни Цапеницьких, Гарбузових та ін. Вкладали свої кошти в розвиток міста, в будівництво багатьох культових споруд, які колись існували в місті, люди з більшими чи меншими статками.

     Є такі небайдужі люди і в наші дні. Нещодавно фонди нашого музею поповнилися цікавим експонатом – саморобним токарним верстатом, який приводився в дію за допомогою ніг. Такі верстати для виготовлення дерев’яних виробів почали виготовляли в першій пол. ХХ століття. Придбав і переслав його за власні кошти наш земляк, уродженець Н-Сіверського Будаєв Петро Володимирович, який зараз мешкає в Києві. А безпосередньо в місті до музею цей немаленький за розмірами експонат був доставлений при підтримці ще одного нашого земляка - депутата обласної ради Сергієнка Сергія Федоровича. В недалекому майбутньому верстат займе достойне місце в експозиції музею.

 

 

                           Завідуюча краєзнавчим відділом

музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім»    

Авдієнко Н.П.

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн