"Від Десни до Каяли"

23 листопада у читальному залі центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги київського дослідника "Слова о полку Ігоревім" Синюки Миколи Петровича "Від Десни до Каяли". Це повість-есе про похід Новгород-сіверського князя Ігоря Святославича на половців у 1185 році. Видання друге перероблене та доповнене.

Аналізуючи джерела та наукову літературу автор розкриває причини, хід та наслідки цього походу. У книзі він дає своє бачення про численність та склад військ Ігоря Святославича, маршрут по якому просувалося військо тощо. Автор давньоруського твору у нього жінка – Марія Васильківна – дружина київського князя Святослава Всеволодовича.

Багато з питань розглянутих Миколою Петровичем можуть викликати дискусію, бо на сьогодні існує велика кількість усталених версій та авторитетних думок, через які завжди важко пробитися новому. Але треба віддати належне, досліднику, що не побоявся пройти непроторенною дорогою і власну думку та погляди зумів аргументовано відстояти.

Книга проілюстрована художником з Путивля Оксаненко Валентином Олексійовичем, роботи якого, до речі, будуть експонуватися в музеї-заповіднику.

В рамках презентації слухачі мали можливість познайомитись з шостинською дослідницею "Слова" Смикодуб Наталією Миколаївною. Дуже цікавою, можливо, навіть, сенсаційною була її доповідь, щодо назви самого твору. Нова версія прочитання звучить так: "Слово про похід і горе князя Ігоря…"

На завершення заходу Микола Петрович подарував у районну бібліотеку та музей-заповідник примірники своєї книги, а ми сподіваємося на нові відкриття в неосяжному всесвіті вічного "Слова о полку Ігоревім".

Олена Радченко

заступник директора з наукової роботи

музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім"

 

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн