Життя, присвячене футболу.

 Наш край славиться своїми видатними земляками, серед них відомий український футболіст майстер спорту міжнародного класу Віктор Іванович Хлус.

Народився 12 лютого 1958 року в Новгороді-Сіверському. В 1974 році закінчив школу-інтернат ім.. К.Д.Ушинського. З самого дитинства його захопленням був спорт. Займався легкою атлетикою, грав у футбол, хокей, баскетбол. Після закінчення восьми класів навчання продовжив в Чернігівському залізничному ліцеї, де талановитого юнака помітив тренер з футболу М.І.Мельник і забрав в місцеву дитячо-юнацьку спортивну школу. Після закінчення технікуму Віктора направили працювати до Фастова, де він почав виступати за місцеву команду «Рефрижератор». Згодом почав грати в команді «Буковина», де його помітили селекціонери команди «Динамо» (Київ). В 1980 році Хлус переходить до київської команди і в тому ж році стає чемпіоном СРСР з футболу серед дублерів команд вищої ліги, за що одержав звання «Майстер спорту СРСР з футболу». В 1981 році, граючи за основний склад «Динамо» зіграв 28 матчів і забив 8 голів. Став чемпіоном СРСР у складі «Динамо» 1981 року, срібний призер СРСР в 1982 році, кандидат в олімпійську збірну СРСР в 1982 році. В цьому ж році за основний склад «Динамо» зіграв 31 матч і забив 10 голів. З 1981 по 1985 роки спортсмен провів 111 матчів і забив 26 м»ячів. В 1986-1987 роках Віктор Хлус грає в основному складі команди «Чорноморець» (Одесса), де в 21-му матчі забив п»ять голів. З 1988 року грав в основному складі команди «Гурія» (Ланчхуті), разом з якою провів 30 матчів і забив 21 гол. В 1989 році Хлус увійшов до складу 100 кращих бомбардирів України, зайнявши 52 місце з 31 голами.

А далі була гра за контрактом у клубі «Гаіс» (Гетеборг, Швеція), де забив 20 голів. Футбольне життя в Швеції склало дев»ять років. Протягом шести років грав в шести професійних клубах. Був членом оргкомітету по проведенню наймасовіших дитячо-юнацьких змагань у світі «Готія-кап», на які щорічно в Гетеборг з»їзджалися команди 67 країн світу. Хлус очолював підкомітет по країнам СНД. В 1997 році від України на змагання приїхало шість дитячих команд. Закінчивши футбольну кар»єру, два роки життя в Швеції Віктор віддав тренерській роботі, тренуючи юнаків у клубі «Юнцель» Серед цього підопічних двоє грають за клуб вищої ліги «Хакен», а вихованець Карсон – за національну збірну Швеції.

А потім було повернення з сім»єю додому. В 2002 році очолив дитячу футбольну школу «ЦСКА-Арсенал». В 2016 році – віце-президент Федерації футболу м. Києва і Київської області, очолює ветеранський рух футболістів.

 Отже, за своє спортивне життя Хлус - учасник багатьох міжнародних футбольних матчів в командах «Трабон спор» (Турція), «Аустрія» (Вена), «Лаваль» (Франція), «Реал» (Мадрид) та ін.. Грав на кубок чемпіонів Європи, кубок УЕФА, брав участь у товаристських міжнародних матчах. Одержав звання майстра спорту міжнародного класу. Він двократний чемпіон СРСР, володар кубка СРСР , бронзовий призер чемпіонату Швеції. Футболу, як гравець, він присвятив шістнадцять років свого життя, з 1979 по 1995 роки.12 лютого 2018 року нашому відомому земляку виповнилося 60 років. Бажаємо йому на його сім»ї здоров»я, щастя, та успіхів у його благородній справі – розвитку футболу в Україні.

Земляки пам»ятають свого талановитого футболіста. Кілька років на місцевому стадіоні проводилися футбольні змагання на честь спортсмена та турніри на кубок Віктора Хлуса.

Павло Провозін,

ст.. науковий співробітник

краєзнавчого відділу

музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім».

 

 

 

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн