Спадкоємність поколінь

                                    

14  жовтня країна  відзначає День захисника України.  Святкування його на державному рівні започатковане згідно  Указу Президента України з 2014 року. Цей день вибраний недаремно. Саме цього дня святкується велике християнське свято -  День Покрови Пресвятої Богородиці,  давньої покровительки  українського козацтва. Козаки  були захисниками України, боронячи  і захищаючи її кордони,  незалежність , її віру, звичаї і традиції. 

Спадкоємцями славних козаків є наші сучасні захисники, яким також доводиться захищати нашу країну, нашу державність на сході України. З початком конфлікту з незаконними збройними формуваннями так званих Донецької і Луганської «народних республік» наші краяни  також пішли боронити цілісність і незалежність держави. З 1914 року відбулося шість хвиль мобілізації, військкоматом було залучено понад 140 мешканців району. А ще були добровольці, контрактники, правоохоронці, прикордонники. Тож зараз порахувати, скільки наших краян стало на захист України, неможливо. Багато з них воювали дві, три і більше ротацій. Статус учасників бойовий дій має  понад сотня наших земляків. Багато  з них нагороджено  орденами і медалями. Є і такі, що отримали важкі поранення. Один з них - Михайло Лупейко - наш «Ангел». Добровольцем пішов на захист України. Пройшов Донецький аеропорт, інші важкі бої, був поранений. Та особливо важке поранення отримав на Світлодарській дузі. Залишившись без обох ніг, не впав у відчай і залишився незламний духом.

 

Вічним болем Новгород-Сіверщини стали четверо наших земляків, які віддали своє життя за свободу нашої країни. Згадаймо їх імена: Валерій Бондаренко – загинув в травні 2014 року біля Новосвітлівки Краснодонського району, Іван Гулевський – помер в шпиталі в листопаді 2015, Олег Соломаха – загинув під Вуглегірськом  в січні 2015 року, Ігор Медведь – червень 2016 року, станція Майорськ.

 Нещодавно фонди нашого музею поповнилися новими надходженнями. Свої особисті речі, серед яких форма, індивідуальна медична аптечка та ін.,  передав Шарпило Геннадій – старший солдат 95-ї аеромобільної десантної бригади. Двічі воював він у зоні АТО (ООС). Його шлях проліг через Слов»янськ, Краматорськ, Авдіїївку. Його речі, як і речі та фотографії інших захисників України, розміщено в експозиції краєзнавчого відділу музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім».

 

                                                     Н. Авдієнко. Завідуюча краєзнавчим відділом 

                                                     музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім».

 

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн