Зйомки фільму-опери «Князь Ігор».

В цьому році минуло вже сорок років, як в нашому місті проходили зйомки фільму – опери Князь Ігор. Пам’ятають ці події ті, кому вже далеко за сорок - на той час молодь новгород–сіверщини, або й зовсім діти. Для масових сцен потрібно було п’ятсот чоловік і стільки ж коней з вершниками, дехто приймав участь у них, а хто просто спостерігав за зйомками.

Над фільмом, включаючи сценарну роботу, працювали близько двох років. Приїхавши в Новгород – Сіверський, батьківщину князя Ігоря, ще навесні 1969 року, знімальна група зачарувалась нашою природою. Вони вирішили, що це саме те місце, яке історично повинно було відображене на плівці. Так Новгород – Сіверський став основною базою кінозйомок всього російського начала фільму.Влітку знімальна група їде до Бурятії, де в степах близько двох місяців знімають всі сцени, пов’язані з половецьким станом.

В Новгороді – Сіверському були зняті: вихід Ігоря в похід, прощання Ігоря на соборній площі, захист Путивля від половців, спалення ними посаду і захист міста жителями з боку фортечної стіни, плач Ярославни, повернення Ігоря. Над зйомками цих сцен працювали близько двох з половиною місяців.

Режисер – постановник фільму – режисер Ленінградського Академічного театру опери і балету ім. Кірова Роман Іринархович Тихомиров.

Головний оператор – Олександр Чиров.

Головні художники – Василь Зачиняєв і Олексій Федотов.

Головним консультантом фільму був академік Дмитро Сергійович Лихачов, адже картина повинна була бути не тільки художнім, а й історично точним твором.

Головні ролі виконували: Князь Ігор – Б. Хмельницький, артист Московського театру на Таганці.

Ярославна – Н. Пшонна, яка в той час тільки но закінчила Московський театральний інститут ім. Луначарського.

Володимир, син Ігоря – Б. Токарєв.

Кончак – Б. Катаєв, народний артист СРСР.

Кончаківна – І. Маргоєва, студентка ІІІ курсу Московського театрального інституту.

Балет, хор і оркестр Державного Академічного театру опери та балету ім.Кірова.

Це був не перший і не останній фільм знятий в нашому місті.

„Одиночество” (1963 – 64), „Такі високі гори” (1975), „ Тривожний місяць вересень” (1976), „Три гильзы от английского карабина” (1984), „Хочу сделать признание” (1989), „Таке довге повернення” (1989, „Небо в горошек” (2003), „Деревенский романс” (2009).мол. науковий співробітник

відділу давньоруської літератури Шабетя Н.М

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн