Видатний художник з Новгород – Сіверщини.

     Інформація про його творчість внесена до Енциклопедії «Слово о полку Ігоревім» (1995, Санкт-Петербург) та Енциклопедії сучасної України (2000, Київ). Ним проілюстровано близько десятка книг українських письменників. Понад 140 графічних робіт митця були опубліковані в журналах, художніх альбомах...
      Він – наш земляк, уродженець Новгород - Сіверщини, Заслужений художник України, який нині мешкає у місті Прилуки.

 

      Володимир Федорович Карась народився 7 січня 1944 р. в с. Фаївка Новгород-Сіверського району. 1960 року вступив до  Заочного народного університету мистецтв ім. Н.К. Крупської в Москві. Після навчання повернувся на рідну Чернігівщину, до м. Прилуки. Працював художником в Будинку культури заводу "Будмаш". Створив там студію образотворчого мистецтва, потім перейшов працювати до Прилуцького художнього цеху Чернігівських виробничо-художніх майстерень. В різні роки працював  головою художньої ради, вчителював.1976 року стає членом спілки художників, Заслужений художник України з 1999 р. Учасник більше 30 Всеукраїнських, групових та зарубіжних виставок. У нього відбулося чимало персональних виставок   зокрема й на рідній Чернігівщині: в Чернігові, Новгороді-Сіверському , Прилуках,  Ніжині.

   Він працює в техніці  гравюри, літографії, акварелі і малюнка, а також в мішаній техніці,пастелі. Вийшли 3 художні альбоми, що повністю присвячені творчості художника, декілька каталогів. Як справжній митець,він не байдужий до культури та історії інших народів, взагалі до проблем людини. Він відвідав з творчими поїздками Кавказ і Урал , Індію і Єгипет, а також Арктику. Після кожного такого відрядження пише серії робіт. Художник має своє індивідуальне творче обличчя. Його картини експонуються на авторитетних виставках в картинних галереях України та за кордоном. Двічі його запрошували  і на всесвітню виставку у Японію. У книгах відгуків про нашого земляка-митця - подяки різними мовами.

    2008 р.  Володимир Федорович стає лауреатом премії ім. Л. Забашти  «Квіт папороті».

     Володимир Карась і далі продовжує відтворювати чарівну природу сьогодення та історичну минувшину своєї рідної землі.

     Людина, що народилась на Сіверській землі, пов’язаній зі «Словом..», створила низку робіт, присвячених цьому видатному творові: «Князь Ігор. Перед походом» (1971 р.), «Ігор, князь Новгород - Сіверський» (1971 р.), « Ярославна. Чекання» (1971 р.) (ліногравюри),  а також живописні полотна: «Князь Ігор» (1975 р.), «Очікування»(1993 р.), «Тривожні дні. Ярославна» (1993 р.) та інші. Тривалий час він співпрацює з музеєм - заповідником «Слово о полку Ігоревім», його роботи знаходяться в експозиціях «В століттях невмируще «Слово..» та «Свідок століть». Він створив емблему музею, оформив буклет, живописне панно «Половецький стан» та багато іншого. І ми сподіваємось, що й надалі нові роботи видатного земляка поповнять  музейну експозицію.     

         

          Ольга Обиденна                                         

                                                                     молодший науковий співробітник сектору

                                                                     наукової та просвітницької роботи           

 

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн