Нетлінне "Слово..."

25 травня у Новгород-Сіверському відбулись урочисті заходи з нагоди літературно-мистецького свята "Нетлінне ”Слово…”.
Відкриття свята розпочалось на території Спасо-Преображенського монастиря, де було представлено театралізоване дійство за участю артистів Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Гості та учасники заходу відвідали з екскурсією музей-заповідник "Слово о полку Ігоревім". Міський голова Олег Бондаренко передав до фондів музею переклад "Слово о полку Ігоревім" амхарською мовою, перекладача з Ефіопії Тадделі, а голова Новгород -Сіверської районної ради В'ячеслав Кауфман - подарунок музею від Ігоря Рибакова - ноутбук.
Після урочистостей у районному будинку культури розпочали роботу науково-популярні читання "Нетлінне "Слово..."


Вітав новгород-сіверців народний депутат України- Анатолій Євлахов, депутати Чернігівської обласної ради Тетяна Ковальчук та Сергій Журман, міський голова Новгорода-Сіверського Олег
Бондаренко, представники заповідників м.Батурина, м.Глухова та м.Путивля.
Слухачі читань дізнались багато нового з історії середньовічного Новгорода - Сіверського, козацько - старшинських родів Лазаревичів та Лизогубів, видатних перекладачів "Слова..." М.Максимовича, П.Куліша, К.Ушинського. "Провели" мовні паралелі між текстом "Слова..." та місцевими говірками.По завершенню читань учасники та гості заходу мали змогу помилуватися чудовими краєвидами Новгорода-Сіверського під час подорожі на плоту по р.Десна.
Адміністрація та колектив Новгород-Сіверського історико-культурного музею-заповідника "Слово о полку Ігоревім" висловлює вдячність міській раді за співпрацю в організації та допомогу в проведенні наукових читань.


Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн