До 70-річчя видатного українського різьбяра Анатолія Колошина

Колошин Анатолій Іванович народився 18.06.1941 р. в м.Новгород-Сіверський на Чернігівщині. 
Заслужений майстер народної творчості України, президентський стипендіат, член двох Національних творчих спілок – Національної спілки художників з 1983 р. та Національної спілки майстрів народного мистецтва України – з 1991 р. 
В 1961 р. закінчив Яворівські школу народних ремесел (Львівщина). Працював творчим майстром в Н-Сіверському лісгоспзагу, в Художніх майстернях Укрхудожфонду. 

 

Анатолій Іванович є засновником сучасної різьбярської школи. Завдяки йому починаючи з середини 70-х років, починається відродження поліського чернігівського різьблення, з’являється ціла плеяда чернігівських різьбярів нового покоління. Це Анатолій Іваньков, Віктор Ворожбит, Анатолій Бондаренко з Новгород-Сіверського, Олександр Колоша з Чернігова Сергій Святний та Григорій Василенко з Ніжина. 


Анатолій Іванович не тільки відродив традиції чернігівського тригранно-виїмчастого різьблення, але і творчо розвинув їх. 

За 30 років плідної творчої діяльності з під різця майстра вийшли сотні самобутніх зразків самобутнього поліського різьблення: тарелі, мисники, полички, скрині, хлібниці , посуд, меблі. Потужна символіка дохристиянської доби, що органічно поєднується із символами християнства, вдало переплітаючись у його виробах, творить цілком сучасні побутові вироби. Багато з цих робіт знаходяться в різних музеях України та за кордоном. Твори майстра вважаються класикою сучасного народного мистецтва. Анатолій Колошин своєю творчістю збудив великий інтерес дослідників – мистецтвознавців.

На рахунку митця десятки виставок - як персональних так і загальноукраїнських та закордонних. Його твори знаходяться в колекціях українських президентів та закордонних поціновувачів а також зберігаються в музеях України: Укр.музей народ. декор.мистецтва (Київ), Народної архітектури та побуту України (Київ), Чернігівський історич. музей ім. Тарновського, Чернігівський художній музей.

А.Колошин в 2001 році був відзначений премією в галузі народного мистецтва ім. Д.Щербаківського.

В кінці минулого року А.Колошин був нагороджений відзнакою Міністерства культури і туризму „За збереження народного мистецтва”, а в цьому році Чернігівський осередок Національної спілки майстрів висуває майстра на здобуття обласної мистецької премії ім. М.Коцюбинського.

Зараз батьківську справу продовжує його син - Андрій, який в дечому вже перевершує батька.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн