До 70-річчя художника Володимира Карася

Не одну видатну особистість подарувала сіверська земля світові. Звідси родом і Заслужений художник України, член Національної спілки художників України, лауреат літературно-мистецької премії імені Любові Забашти "Квіт папороті" Володимир Федорович Карась.  7 січня йому виповнилося 70 років. 

                                                                                                                        

     Народився Володимир Федорович  1944 року в селі Фаївка Новгород-Сіверського району в сім"ї вчителя . Від батьків майбутній художник успадкував любов до природи, її майже язичницьке одухотворення. Малювати Володимир почав ще в дошкільному віці. Усамітнювався у дворі під розлогим кущем і виводив недогризком олівця дивакуваті хмари та квіти. Трохи згодом він навчився  грати на гармошці та баяні , пробував писати вірші й оповідання. Після восьми класів батько , Федір Йосипович , повіз сина до столиці. Але вступні іспити в художньому училищі вже пройшли . Однак приймальна комісія , помітивши здібності у сільського випускника і неприховану тягу до знань , дозволила йому відвідувати заняття вільним слухачем - а раптом когось відрахують.         Володя цілий місяць ходив в « запасних» , старанно готував уроки , а потім відправився додому бо не до вподоби йому було чиюсь невдачу чекати. На другий рік хлопець стає студентом Московського заочного народного університету , де середня освіта було не обов'язковою. Термінова армійська служба мобілізувала всі таланти новобранця .Він стає активним учасником художньої самодіяльності , друкується у військовій пресі ,і малює ... Отримує у творчій боротьбі перше місце за кращу роботу на армійській художній виставці тодішнього Союзу. Щоб не гаяти час , в армії , закінчує останні курси народного університету.                                                                              

У Прилуках ,де він проживає і зараз, керує ізостудією при Будинку культури заводу « Будмаш» , викладає малювання в кількох міських середніх школах , поки його не запрошують у Прилуцький цех Чернігівського художньо - виробничого комбінату. Голова правління , голова художньої ради - обов'язків хоч відбавляй , але творчість не залишає . Його картини - на регіональних , республіканських , всесоюзних художніх виставках. І в тридцять два роки Володимира Карася приймають до Спілки художників СРСР. Він відвідує з творчими поїздками Кавказ і Урал , Індію і Єгипет . А також Арктику (море Лаптєвих , Східно- Сибірське море , Ведмежі острови) .Після кожного такого відрядження пише серії робіт , працюючи у власній майстерні і у всесоюзному Будинку творчості в Солнечногорську.                                                                                                                                                             Його творчі роботи неодноразово друкувалися в журналах, газетах, буклетах. Вийшли три художні альбоми, повністю присвячені творчості митця, та кілька каталогів. Дані про Володимира Карася і його творчість внесені в Енциклопедію "Слово о полку Ігоревім" (1995, Санкт-Петербург) і Енциклопедію сучасної України (2000, Київ). Художник працює в техніці гравюри, літографії, пастелі, а також у змішаній техніці. Його картини експонуються на найавторитетніших виставках і в картинних галереях України, Росії, Білорусі… Понад 140 графічних робіт художника були опубліковані в журналах, художніх альбомах. Він проілюстрував близько десятка книг прозаїків та поетів України.                                                                                                                                            Володимир Карась - автор багатьох статей на теми образотворчого мистецтва, займається літературною публіцистикою. "Я хочу малювати прості дерева, прості квіти, просту людину і якщо хоч одна з моїх картин допоможе комусь, зігріє, зробить кращим та мудрішим, то це вже прекрасно, і я щасливий, що моя праця не даремна", - так говорить про себе художник.

Темгеневська Світлана

науковий співробітник відділу фондів

Новгород-Сіверський Історико-культурний музей-заповідник "Слово о полку Игоревім"

 Матеріали сайту захищені авторськими правами законодавства України,

квитки онлайн