Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська, 1

квитки онлайн

Маркіян Шашкевич.

6 листопада народився Маркіян Шашкевич - письменник та громадсько-культурний діяч.
Шашкевич був натхненником, організатором і лідером молодіжного громадсько-культурного угрупування, славнозвісної «Руської Трійці», до якої входили також Іван Вагилевич і Яків Головацький.
Особливо уславився Шашкевич як співавтор альманаху «Русалка Дністрова». Книга стала маніфестом національного відродження Галичини.
М. Шашкевич був одним із перших перекладачів українською мовою «Слова о полку Ігоревім» ( 1833 р.)
ПЛАЧ ЯРОСЛАВНИ
Ярославнин голос ся розлігає; зозулею незнаємую ранком сумненько кує: «Полечу, каже, зозулею по Дунаю; вмочу бобровий рукав у ріці Каялі, втру князю кровавії його рани на дивнім тілі».
Ярославна рано плаче в Путивлі на городських стінах і жалібно промовляє: «О вітер! Вітрило! Чому, господине, насильно вієш? Чому мечеш ханськії стрілки легким крильцем на вої мойого Лади? Мало тобі було гір під оболоками віяти, леліючи кораблі на синім морі? Чому, господине, моє весіллє розвіяв-єсь по траві-ковилі?»
Ярославна ранком плаче на стіні города Путивля, жалісно промовляючи: «О Дніпре-Словутицю! Ти пробив-єсь каменні гори скрізь землю половецькую. Ти леліяв-єсь на собі човни Святославові до полку Кобякового; возлелій, господине, мою Ладу ко мені, абим не слала к нему слез раненько на море».
Ярославна рано плаче в Путивлі на городській стіні, припіваючи: «Світлоє і тресвітлоє сонце! Ти всім теплоє і красноє. Чому, господине, простерло-сь гарячую свою лучу на Ладині вої? В полі безводнім жаром луки їм попалилось, тугою тули заткалось».

наверх