Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська 1

квитки онлайн

Омелян Огоновський.

3 серпня 140-річчя від дня народження Омеляна Огоновського – видатного українського філолога, літературознавця, громадського діяча. Народився в родині священника Михайла Огоновського. Отримав якісну освіту – Бережанська, потім Львівська гімназії та Львівська духовна семінарія, де разом із богословськими дисциплінами вивчав українську філологію в Якова Головацького , а також польську, давньогрецьку мови й латину.
Мав потужні зв’язки з наддніпрянськими українцями, членами громадівського руху та всіляко пропагував ідею окремішності українського народу, єдності галицьких і наддніпрянських українців.
Огоновський прослідкував розвиток української мови від давньоруських часів до кінця XIX століття, стверджуючи безперервність цього процесу. Ще
більші його заслуги в царині літературознавства. Заглиблений в історію культури Русі, він написав популярну працю “Життя Бориса і Гліба” для видання “Просвітою”.
В 1876 р. опублікував переклад “Слова о полку Ігоревім” з поясненнями. В роботі звернув увагу на поетичні та історичні особливості твору, зробив свої припущення про автора, дав характеристику князю Ігорю тощо.
О.Огоновський не ставив під сумнів оригінальність пам’ятки: " Слово " є твором зовсім оригінальним". Як літературознавець досліджував форми "Слова", його мову й окраси.
Помер Омелян Огоновський раптово 26 жовтня 1894 року, похований на Личаківському цвинтарі у Львові.

наверх