Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Слобідська 1

квитки онлайн

Пантелеймон Куліш.

7 серпня 1819 р. в м.Вороніж Глухівського повіту на Чернігівщині (нині Шосткинський район Сумська обл.) народився Пантелеймон Куліш - письменник, поет, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач.
Навчався в Новгород-Сіверському повітовому училищі. Закінчив чоловічу гімназію.
Життя в місті залишило глибокий слід у пам’яті видатного письменника і знайшло відображення в повістях «Феклуша» та «Яков Яковлевич». Свої, ще юнацькі враження він переносить у ХVІІ ст. в історичний роман «Алексей Однорог», присвячений подіям 1604р. на Сіверщині. В поемі «Грицько Сковорода» П.Куліш згадує архієпископа Л.Барановича; окрему увагу приділяє Тріумфальні арці.
В роботі «Записки о Южной Руси» дає стислу характеристику "Слова о полку Ігоревім", яке називає думою, написаною учасником походу Ігоря Святославича в 1185 р. "Слово", на його думку, дійшло до нас у спотвореному вигляді; ритмічність ладу пам’ятки не може бути доведеною.
Куліш постійно залучав «Слово..» в своїй творчості, особливо часто звертався до образів Бояна і Ярославни. Дослідники помітили, що з числа українських поетів ХІХ ст. найбільше звертався до цієї давньоруської пам’ятки саме Пантелеймон Куліш.


наверх