Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський,
вул. Пушкіна 1

квитки онлайн
28

січня

Вечір пам’яті, присвячений Святославу Воїнову.

Початок: 13:00

29 січня виповнилось 80 років з дня народження Святослава Святославовича Воїнова. На жаль, до цього поважного ювілею він не дожив.
В Новгород-Сіверському історико-культурному музеї-заповіднику ˮСлово о полку Ігоревімˮ , щоб вшанувати нашого видатного земляка, колекціонера, бібліофіла, засновника та першого директора музею, проведено вечір пам’яті.
Зібралися колеги, однодумці, люди, які особисто знали Святослава Воїнова. Поділилася спогадами завідувачка краєзнавчого відділу нашого музею-заповідника Ніна Авдієнко- людина, яка працювала разом із Святославом Воїновим, яка стояла у самих витоків музею-заповідника.
Про наукову спадщину науковця розказала завідувачка відділу давньоруської літератури Ірина Лобачова.
Святослав Воїнов за своє життя зібрав величезну колекцію, до якої увійшли рідкісні книги, видання ˮСлово о полку Ігоревімˮ різних років, у тому числі і дореволюційні, документи, живопис, публікації та багато ще чого цінного. Як створювався музей з колекції Святослава Воїнова розповіла Наталя Даценко, помічниця депутата облради Сергія Сергієнка, за ініціативою та за підтримки було створено та відкрито цей музей.
Сьогодні роль хранителя колекції виконує бібліотекар Новгород-Сіверської міської бібліотеки Юрій Кисіль. Він ознайомив присутніх з неперевершеною колекцією Святослава Воїнова.
І наостанок переглянули цікаві архівні фото, що зафіксували миттєвості життя нашого видатного земляка!

наверх